Lidwin

Małopolskie Biuro Ubezpieczeń

logo pzu logo ergo hestia logo polskie towarzystwo ubezpieczeń logo proama logo inter risk logo warta logo HDI logo compensa logo uniqa logo allianz logo generali

komunikacyjne

domy i mieszkania

turystyczne

firmy / biznes

Promocja na OC i AC >> 70% zniżki na OC >> Letnia Promocja na ubezpieczenie domów i mieszkań
baner

Ubezpieczenia 

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez dobrej polisy ubezpieczeniowej. Dlatego ubezpieczamy niemal wszystko - dom, mieszkanie, samochód, wczasy i wiele innych rzeczy. Wykupujemy również polisy dla samych siebie na wypadek śmierci czy nieszczęśliwego wypadku. Stąd też na rynku pojawiło się wiele firm ubezpieczeniowych prześcigających się w uatrakcyjnianiu własnych ofert, proponujących coraz to szerszy wachlarz usług. Ale którą z nich wybrać?

Lidwin i S-ka

Niestety w rzeczywistości często bywa tak, że te wyjątkowo atrakcyjne polisy okazują się jedynie zwykłym chwytem marketingowym. Jak wiec odnaleźć się w gąszczu licznych ofert i nie dać się oszukać, wybierając najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie, oraz co równie ważne nie przepłacić? To proste – wystarczy tylko skorzystać z pomocy małopolskich biur ubezpieczeń Lidwin i S-ka, które od wielu lat z powodzeniem działają na krakowskim rynku usług ubezpieczeniowych.

sprzedaję pojazd. co z ubezpieczeniem?

Sprzedając pojazd musisz pamiętać o czterech najważniejszych sprawach, a mianowicie:

1. Właściwie wypełnionej umowie sprzedaży auta - zawarta umowa winna zawierać:

  • datę sprzedaży,
  • dane pojazdu,
  • numer polisy,
  • dane kupującego (imię i nazwisko bądź nazwę firmy, PESEL lub NIP firmy, adres i telefon).

Brak powyższych danych może znacznie utrudnić rozliczenie polisy.

2. 30 dniowym terminie, w którym należy poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe o sprzedaży auta.

 

Należy pamiętać, iż macie Państwo 30 dni na przekazanie towarzystwu ubezpieczeniowemu wszelkich danych związanych ze sprzedażą pojazdu (łącznie z danymi osobowymi nabywcy). Niedopełnienie tego obowiązku utrudnia rozliczenie polisy, a także sprawia, że na Sprzedającym nadal ciąży obowiązek opłacania składek.

3. Przekazaniu polisy Kupującemu, który nadal kontynuuje ubezpieczenie.


W myśl art. 31 ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych (…) na Kupującego scedowane są prawa i obowiązki Sprzedającego wynikające z zawartej umowy ubezpieczenia OC, dlatego trzeba przekazać mu obowiązującą polisę OC auta. Jeżeli kupujący nie chce kontynuować ubezpieczenia ma 30 dni od daty zakupu pojazdu na złożenie pisemnej rezygnacji z kontynuacji umowy.

4. Zwrocie składki w przypadku terminowego wypowiedzenia Kupującego i braku szkód.


Zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia przysługuje Sprzedającemu w momencie wypowiedzenia w terminie kontynuacji umowy ubezpieczenia przez Kupującego, pod warunkiem, że w czasie okresu ubezpieczenia nie nastąpiła żadna szkoda. Umowa rozwiązywana jest po 30 dniach od daty sprzedaż auta, a zwrot dokonywany jest za pośrednictwem przekazu pocztowego lub przelewem na wskazany w piśmie rachunek bankowy.

Zadzwoń do nas lub przyjdź do naszego biura, pomożemy we wszystkich formalnościach.